9 drużyn powalczy o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie

Już w najbliższy piątek, 8 września, rozpoczną się rozgrywki nowego sezonu w Tauron Hokej Lidze – taka właśnie nazwa będzie obowiązywała od tego sezonu po tym, jak spółka Tauron została głównym sponsorem krajowego hokeja.

Z nowymi nadziejami przystąpią też do rywalizacji o medale hokeiści Re-Plast Unii Oświęcim. Drużyna po zakończonym sezonie 2022/2023, gdzie miała apetyty na złoto, zdobyła „tylko” brązowy krążek, który wśród niektórych kibiców odebrany był z uczuciem niedosytu. Choć z drugiej strony patrząc, każdy medal cieszy, ale na mistrzostwo Polski kibice i działacze klubu nad Sołą czekają już 19 lat, bo ostatni tytuł oświęcimianie wywalczyli w 2004 roku, kończąc „złotą” serię siedmiu z rzędu mistrzostw Polski, która trwała nieprzerwanie od 1998 roku. W drużynie doszło do sporych roszad kadrowych – odeszło kilku kluczowych zawodników, takich jak bramkarz Lindskoug, obrońcy Kamil Paszek i Patryk Noworyta. Obaj zakończyli swoją przygodę na lodowej tafli, oraz napastnicy – Michael Cichy i Aleksander Szczechura. Obaj trafili do nowotarskiego Podhala, z klubem pożegnali się także Pawło Padakin i Teddy Da Costa. Na chwilę obecną pozyskano trzech nowych obrońców – dwóch Finów: Valtola, Uimonen oraz Szweda Ackereda. Ponadto wzbogacono się o pięciu napastników. Nowe twarze to Heikkinen, Karlajainen, Sadłocha, Kaleinikovas oraz Trkulja. W minioną środę kibice spotkali się z zawodnikami i sztabem szkoleniowym. Słoweński trener Nik Zupančič jest zadowolony z przygotowań do sezonu i ma nadzieję, że drużyna będzie walczyć o najwyższe cele.

Sporo przetasowań doszło też w drużynie wicemistrza Polski GKS Tychy. Hitem transferowym jest zapewne pozyskanie reprezentanta kraju Alana Łyszczarczyka, który ma być liderem zespołu. Ważnym punktem będzie pewnie także obrońca Mateusz Bryk. Ponadto nowe twarze to szóstka napastników: Jansson, Padakin, Korenczuk, Rác i Kucharski, oraz Turkin. Pozyskano też obrońcę z HC Oceláři Trzyniec – Jan Jaroměřský. Odeszło kilku napastników, wśród nich m.in. Wróble, Szturc czy Filip Starzyński. Szefostwo trókolorowych zbudowało silny i zbalansowany zespół, ale jak słusznie zauważył prezes spółki Tyski Sport, rywale też się wzmocnili, i liga w tym sezonie zapewne będzie bardziej wyrównana niż w poprzednim sezonie. Podopieczni Andrieja Sidorenki jak zawsze będą walczyć o najwyższe cele, bowiem przyzwyczaili już swoich fanów, że praktycznie w każdym sezonie zdobywają medale mistrzostw Polski.

Oba kluby zaprezentowały już ceny biletów i karnetów, a te prezentują się następująco:

Unia Oświęcim

Ceny biletów na sezon 2023/2024

Normalny – 25 zł

Dzieci i młodzież /Emeryci i renciści >65 lat * – 20 zł
Dzieci do lat 6 – 0 zł

Ceny karnetów na sezon 2023/2024 wynoszą :

Normalny – 400 zł

Ulgowy – 300 zł

GKS TYCHY:

Cennik biletów w sezonie zasadniczym:

– Bilet normalny: 26zł

– Bilet ulgowy: 18zł

Cennik karnetów w sezonie zasadniczym:

– Karnet normalny: 359zł ( po cenie biletów 520zł)

– Karnet ulgowy: 269zł (po cenie biletów 360zł)

– Karnet normalny ze zniżką (dla posiadaczy karnetów w ubiegłym sezonie): 329zł

– Karnet ulgowy ze zniżką (dla posiadaczy karnetów w ubiegłym sezonie): 239zł

Bilety i karnety ulgowe przysługują:

– uczniom i studentom do 26. roku życia – na podstawie ważnej legitymacji szkolnej/studenckiej

– emerytom i rencistom za okazaniem ważnej legitymacji oraz posiadaczom karty Aktywni 60 plus

– osobom niepełnosprawnym za okazaniem orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

– opiekunowi osoby niepełnosprawnej

– karta 3+ Liczna Rodzina – dla każdego członka rodziny

Tu warto też nadmienić też o akcji specjalnej klubu bowiem

Uczniowie szkół podstawowych uczestniczący w akcji „Z klasą na Zimowym” mają WSTĘP BEZPŁATNY

Już dziś warto zaprosić wszystkich sympatyków hokeja na stadiony – bowiem zarówno oba kluby rozegrają pierwsze mecze u siebie w piątek, 8 września, o godzinie 18.00.

Rywalem Re-Plast Unii Oświęcim będzie Zagłębie Sosnowiec, a tyszanie podejmą popularne „Szaroki”, czyli drużynę Podhala Nowy Targ.

Foto: Tomasz Gonsior / Wikimedia, CC BY-SA 4.0

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!