Beksiński.Live: Zachwycające połączenie obrazu, dźwięku i muzyki | recenzja premiery

Na wczorajszej premierze spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE we wrocławskiej Hali Stulecia można było odetchnąć atmosferą wyjątkowej sztuki Zdzisława Beksińskiego, która przeniosła nas w zupełnie inny wymiar. To niezwykłe widowisko, które zostało stworzone specjalnie dla tej okazji, było połączeniem animowanych obrazów Beksińskiego i eterycznej, pasującej do nich muzyki na żywo. Występy artystów: Nosowska, Błażej Król, O.S.T.R. i Rogucki, a także autorów muzyki – WASILEWSKIEGO i Wishlake’a, wypełniły przestrzeń Hali Stulecia nie tylko dźwiękami, ale także gromkimi oklaskami publiczności.

Przesłanie tego multimedialnego widowiska było przekazane bardzo precyzyjnie i dokładnie. Każdy detal był starannie dopracowany, co widać było w synchronizacji obrazu, dźwięku i muzyki. Wyraźnie można było dostrzec, że organizatorzy tego spektaklu stanęli na wysokości zadania, aby stworzyć niezapomniane show.

WASILEWSKI, wykorzystując narzędzie pixelsynth, zdołał zaskakująco przetworzyć obrazy Beksińskiego na tajemnicze dźwięki. Wykorzystując te wygenerowane dźwięki, stworzył przestrzenne kompozycje, do których Wishlake dodał swoje teksty, nadając im głębię emocjonalną. Podczas spektaklu zaprezentowano 13 autorskich kompozycji, w tym znane już utwory takie jak Po mnie ślad oraz Sny w słońcu. Aby wzbogacić widowisko, na scenie pojawiły się również wyjątkowe gościnne występy artystów takich jak Katarzyna Nosowska, Piotr Rogucki, O.S.T.R. i Błażej Król.

Każdy z artystów, których mieliśmy okazję zobaczyć na scenie, przekazał swoją unikalną interpretację muzyki, oddając doskonale klimat i charakterystykę dzieł Beksińskiego. Katarzyna Nosowska zaśpiewała swoje utwory Kto i Nomada, podczas gdy Piotr Rogucki zaprezentował swoje wyjątkowe brzmienia w piosenkach Czułe kontyngenty i Zobacz, jak się ładnie pali. Nie mogło też zabraknąć mocnych hip-hopowych dźwięków O.S.T.R., który porwał publiczność wykonaniem utworów Spowiedź i Mówiłaś mi.

Całe widowisko zostało wzmocnione przez doskonałych muzyków, takich jak perkusista Gniewomir Tomczyk, wibrafonista Kuba Kotowicz i oktet smyczkowy, którzy zapewnili niezwykłą oprawę muzyczną na wydarzeniu. Ich wkład włożony w to wyjątkowe widowisko można było wyczuć w każdym dźwięku, który wprowadzał nas w odpowiedni nastrój.

Podsumowując, udział w spektaklu BEKSIŃSKI.LIVE to niepowtarzalna okazja do zanurzenia się w mistycznym, tajemniczym i fascynującym świecie Zdzisława Beksińskiego. Każda minuta tego unikalnego show daje możliwość ucieczki od codzienności i przeniesienia się w obszar sztuki, w którym obrazy żyją w harmonii z dźwiękami. Mamy nadzieję, że jeszcze wielu ludzi będzie miało okazję doświadczyć tego spektaklu w Warszawie (08.11) i Katowicach (01.12). Z pewnością warto obserwować stronę wydarzenia i eBilet.pl, ponieważ czasem pojawiają się dodatkowe wejściówki.

Pamiętajcie, to wyjątkowe widowisko jest ograniczoną edycją, więc nie przegapcie swojej szansy na doświadczenie tego artystycznego raju. Zanurzcie się w świecie Beksińskiego i muzycznych melodii, które ożywią wasze zmysły i wywołają emocje, których nigdy nie zapomnicie.

Projekt powstaje w partnerskiej współpracy z Muzeum Historycznym w Sanoku. Organizatorami wydarzenia są Live2Listen oraz endorfina events, po raz pierwszy łączące siły dla stworzenia projektu BEKSIŃSKI.LIVE.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!