Pet Shop Boys zagrają w Warszawie

Legendarny brytyjski duet Pet Shop Boys wystąpi 3 lipca 2024 roku na warszawskim Torwarze. Koncert odbędzie się w ramach trasy „DREAMWORLD The Greatest Hits Live” i będzie jedyną okazją, by zobaczyć ich na żywo w Polsce w tym roku.

DREAMWORLD The Greatest Hits Live” to wyjątkowa trasa koncertowa, która po raz pierwszy prezentuje największe hity zespołu w jednym show. Dotychczasowe koncerty w ramach tej trasy, które odbyły się w latach 2022 i 2023, zdobyły znakomite recenzje. „The London Evening Standard” określił występ w London O2 Arena jako „ekscytującą prezentację 40 lat świetności”, a „The Times” opisał show jako „mądry, stylowy, czasem przejmujący, często ekscytujący”. „The Telegraph” nazwał koncert „elegancką, nostalgiczną ucztą”, natomiast „Metro” podsumowało wydarzenie jako „niezwykle radosne świętowanie”.

Pet Shop Boys, czyli Neil Tennant i Chris Lowe, są uznawani za najskuteczniejszy duet w historii brytyjskiej muzyki, co zostało potwierdzone wpisem do Księgi Rekordów Guinnessa. Od momentu podpisania kontraktu z Parlophone Records w 1985 roku, zespół wylansował 22 hity, które znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich przebojów, z czego cztery dotarły na szczyt list przebojów. Do największych przebojów Pet Shop Boys należą „West End Girls”, „Suburbia”, „It’s a Sin”, „What Have I Done to Deserve This?”, „Rent”, „Always on My Mind”, „Heart”, „Domino Dancing” i „Go West”.

Zespół wydał 14 albumów studyjnych, z których każdy znalazł się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i osiągnął wysokie miejsca na listach przebojów na całym świecie. W ostatnich latach Pet Shop Boys byli gwiazdami wielu prestiżowych festiwali, w tym Roskilde, Corona Capital w Meksyku, Electric Picnic w Irlandii, Sonar i Primavera w Barcelonie, Way Out West w Szwecji oraz BBC Radio 2 Live in Hyde Park. W 2022 roku zespół zagrał przed ogromną publicznością na festiwalu Glastonbury, na którym występował również w 2010 roku.

Podczas swoich występów na żywo Pet Shop Boys stworzyli unikalny styl popowego teatru muzycznego, współpracując z takimi reżyserami, projektantami i artystami jak Derek Jarman, David Alden, David Fielding, Zaha Hadid, Sam Taylor-Wood, Es Devlin i Tom Scutt. Jako autorzy, producenci i twórcy remiksów, Neil Tennant i Chris Lowe współpracowali z wieloma znakomitymi artystami, w tym Dusty Springfield, Lady Gaga, Lizą Minnelli, Blur, Madonną, Davidem Bowiem, Yoko Ono, The Killers, Girls Aloud, Paulem Wellerem i Noelem Gallagherem.

Warszawski koncert Pet Shop Boys zapowiada się na jedno z bardziej interesujących muzycznych wydarzeń tego roku w Polsce. Bilety z pewnością szybko znikną, dlatego warto już teraz zarezerwować sobie ten termin w kalendarzu.

Organizatorem koncertu Pet Shop Boys w Warszawie jest renomowana agencja Prestige MJM, znana z organizacji najwyższej klasy wydarzeń muzycznych w Polsce. Prestige MJM ma na swoim koncie liczne sukcesy, sprowadzając do kraju największe gwiazdy światowej sceny muzycznej i zapewniając niezapomniane przeżycia koncertowe. Ich doświadczenie i profesjonalizm gwarantują, że występ Pet Shop Boys na warszawskim Torwarze będzie zorganizowany na najwyższym poziomie, spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!