Evan Dando z The Lemonheads powraca na scenę

Miłośnicy alternatywnego rocka mają powody do radości! Evan Dando, lider kultowego zespołu The Lemonheads, wystąpi 14 listopada 2024 roku w warszawskim VooDoo Club. To wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Live Nation zapowiada się jako niezapomniany wieczór pełen muzycznych emocji. Bilety na koncert są już dostępne na stronie Live Nation.

The Lemonheads, założony przez Dando w latach 80., powrócili niedawno z nowym singlem „Fear Of Living” oraz utworem na stronie B „Seven Out”, wydanymi przez Fire Records. To pierwsze nowe kompozycje zespołu od lat, które natychmiast zdobyły uznanie krytyków i fanów.

„Fear Of Living” to refleksyjny, optymistyczny kawałek, który idealnie oddaje ducha perfekcyjnego popu. Charyzmatyczny głos Dando i energetyczny riff, prosto z serca rock 'n’ rolla, czynią ten utwór wyjątkowym. Wszystkie instrumenty w tym nagraniu zostały wykonane przez samego Evana, co dodatkowo podkreśla jego wszechstronny talent. Sesje nagraniowe odbyły się w A9 Audio w São Paulo w Brazylii, pod czujnym okiem producenta Apollo Nove.

Kolejnym utworem, który zachwycił fanów, jest „Seven Out”. To cover gorzko-słodkiej piosenki Eugene’a Kelly’ego z The Vaselines i Eugenius. Na stronie B Dando towarzyszą Jeff Berg na basie oraz Erin Rae, która dodała chórki, co tworzy wyjątkowy, harmonijny klimat utworu. Również ten kawałek został nagrany w São Paulo.

Nowe utwory wspierają nadchodzącą solową trasę koncertową Evana Dando, która rozpocznie się w październiku. Dla fanów The Lemonheads to także zapowiedź pierwszego od 2006 roku oryginalnego albumu zespołu, nad którym obecnie pracuje Dando.

Koncert w VooDoo Club będzie więc nie tylko okazją do usłyszenia na żywo nowych utworów, ale także do przypomnienia sobie klasycznych hitów The Lemonheads. To wydarzenie, którego nie można przegapić, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie autentyczną, energetyczną muzykę rockową.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!