Grupa Furmana z nowym teledyskiem

Grupa Furmana jest już na scenie od 1997 roku. Mimo wielu zmian w składzie zespołu nie przerwanie gra już od 18 lat.  W repertuarze zespołu można znaleźć różne style muzyczne. Właśnie został nagrany teledysk do jednego z największych hitów zespołu – piosenki ETZ.

10606591_922768127738030_5791635417644779116_n
Dominika Jurczuk-Gondek i Rafał Gondek na ETZ-ecie

Oryginalny styl i charakterystyczne brzmienie Grupy Furmana jest doceniane przez publiczność na koncertach, które dają w całej Polsce. Często można ich usłyszeć na Śląsku, bo właśnie tutaj został założony ten zespół.

Przez lata Grupa Furmana stworzyła wiele wpadających w ucho przebojów takich jak Opony, ETZ, Wyliczanka, Syrena czy też Niemartfka promująca ostatnią płytę zespołu. „Furmanheadzi”, bo tak nazywani są sympatycy zespołu, rozsiani są po całej Europie.

etzteledW obecnym składzie zespołu swoje miejsce mają Dominika Jurczuk-Gondek, Rafał Gondek, Łukasz Olma, Eryk Urbaniec oraz Darek Dzida, którzy niestrudzenie pchają furmankę do przodu.

Grupa Furmana od lat współpracuje z Alfredem Sosgórnikiem, który był producentem teledysku oraz z Elwirą Surdy, która jest ich operatorem oraz fotografem. Zespół przygotowuje płytę „The Best of Grupa Furmana”, na której ukażą się największe hity zespołu po małym liftingu.

Na początku swojej działalności swoje płyty rozdawali za darmo lub sprzedawali za grosze. Dzisiaj mają już ugruntowaną pozycję na muzycznym rynku, a niektóre ich piosenki zyskały miano przebojów.

Jednym z takich hitów był ETZ, który dzięki chwytliwej melodii oraz dowcipnemu tekstowi spodobał się wielu słuchaczom. Po kilku latach doczekał się on teledysku – możemy na nim zobaczyć „Gonza”, czyli Rafała Gondka i „Dośkę” – Dominikę Jurczuk-Gondek.

Udostępnij teledysk na Facebooku i polub Grupę Furmana!
 

 

 

Warto też przesłuchać inne piosenki Grupy Furmana:

Leżą Opony, czarne kołnierze przy drodze z Kóz do Lipnika…

Niemartfka

 

Artykuł sponsorowany

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!