Festiwal Sunset Square: Trzy Dni Muzycznej Magii w Gdyni

Festiwal Sunset Square powraca do Gdyni w nowej, trzydniowej odsłonie. W tym roku każdy dzień będzie poświęcony innemu gatunkowi muzycznemu. Pierwszego dnia usłyszymy artystów z polskiej sceny popowej i alternatywnej. Drugi dzień to królestwo muzyki klubowej i międzynarodowych gwiazd, natomiast sobota będzie dedykowana muzyce elektronicznej.

Festiwal odbywać się będzie od 8 do 10 sierpnia 2024 roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni. Pierwszy dzień festiwalu będzie miał hasło „girls day” i zakończy się koncertem niekwestionowanej królowej polskiej muzyki rozrywkowej ostatnich lat – sanah! Jest ona pierwszą Polką, która wyprzedała trzy stadiony i zagrała łącznie dla 180 tysięcy osób. Jej przeboje są niezliczone, a każda nowa piosenka staje się hitem śpiewanym przez miliony fanów. Początek jej sukcesu dały takie utwory jak „Szampan”, „Ale jazz!” z Vito Bambino, „etc. (na disco)”, „Eldorado” z Darią Zawiałow, „ostatnia nadzieja” z Dawidem Podsiadło, poetyckie „Nic dwa razy (W. Szymborska)” czy wzruszające „Jestem Twoją bajką”.

Na jej koncie jest pięć albumów, w tym Podwójnie Diamentowa „Irenka”, a szósty krążek „Kaprysy” zostanie wydany 14 czerwca. Sanah jest również pierwszym artystą w Polsce, który w jednym roku wydał dwa albumy – „Uczta” i „sanah śpiewa Poezyje”, oba uzyskały status Platynowej Płyty w dniu premiery. W czwartek wystąpią: sanah, Paula Biskup, Nita, Bryska oraz Daria ze Śląska. Line-up na piątek i sobotę zostanie ogłoszony wkrótce.

Piątkowy dzień festiwalu to doskonała okazja, aby zanurzyć się w królestwie muzyki klubowej. Fani muzyki tanecznej będą mieli szansę usłyszeć zarówno znanych międzynarodowych DJ-ów, jak i polskich artystów, którzy zdobyli uznanie na scenach klubowych na całym świecie. Dzień zakończy się niezapomnianą imprezą, która z pewnością przyniesie niezliczone emocje i wspomnienia na długie lata.

Sobota upłynie pod znakiem muzyki elektronicznej, która zdominowała współczesne sceny muzyczne. Na scenie pojawią się zarówno weterani gatunku, jak i młodzi, utalentowani twórcy, którzy nie boją się eksperymentować z dźwiękiem. Festiwal Sunset Square to nie tylko muzyka, ale także wyjątkowa atmosfera, która sprawia, że każdy uczestnik czuje się częścią czegoś naprawdę wyjątkowego. Organizatorem festiwalu są znane i prężnie działające na rynku muzycznym firmy, które dbają o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Wszystkich miłośników muzyki czeka więc niezapomniane przeżycie.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!