KALEO zagrają koncert w Polsce

W Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowy koncert islandzkiego zespołu rockowego KALEO, który zdobył liczne platynowe nagrody i nominacje do GRAMMY. Koncert zaplanowany jest na 6 grudnia 2024 roku, a bilety są już dostępne na stronie organizatora – Live Nation.

Nowy Singiel „Rock N Roller”

7 czerwca 2024 roku KALEO wydał nowy singiel zatytułowany „Rock N Roller”, dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Utwór, który od lat zamyka koncerty zespołu jako część bisu, został w końcu nagrany i wydany, spełniając tym samym oczekiwania fanów na całym świecie. JJ Julius Son, wokalista i gitarzysta zespołu, powiedział:

„Napisałem ją we wczesnych dniach działalności KALEO. Zaczęliśmy grać ją od razu, i od tamtej pory wykonujemy ją na naszych koncertach, zazwyczaj jako ostatni utwór. Kiedy weszliśmy do studia na nasz nadchodzący album, wszyscy postanowiliśmy, że nadszedł czas, aby nagrać właściwą wersję utworu i wreszcie wydać go światu.”

Kolejne wydania i osiągnięcia

Rock N Roller” jest następcą ostatniego singla zespołu „Lonely Cowboy„, który został nagrany w historycznym Koloseum w Rzymie. Teledysk do utworu, który charakteryzuje się delikatnie szarpaną gitarą akustyczną i oszczędną aranżacją, zdobył uznanie fanów i krytyków. JJ Julius Son swoim głębokim i szorstkim wokalem maluje żywy obraz, oddając hołd Ennio Morricone.

Historia zespołu KALEO

KALEO, pochodzący z Reykjaviku, zdobył międzynarodową sławę dzięki albumowi „A/B” z 2016 roku. Płyta ta, z podwójnie platynowym singlem „Way Down We Go”, złotym „All The Pretty Girls” i nominowanym do GRAMMY „No Good”, otworzyła im drzwi do globalnej kariery. Ich kolejny album „Surface Sounds” z 2021 roku kontynuował sukces, wprowadzając utwory takie jak „I Want More” i „Break My Baby” na listy przebojów.

Muzyka KALEO znalazła swoje miejsce w popkulturze, pojawiając się w produkcjach Marvela jak „LOGAN” oraz serialach takich jak „Grey’s Anatomy” i „Riverdale”. Zespół występował w renomowanych programach telewizyjnych, takich jak „Late Night with Seth Meyers”, „Jimmy Kimmel Live!”, „The Late Show with Stephen Colbert” i „Good Morning America”. Ich trasy koncertowe wyprzedają się na całym świecie, a KALEO ma na koncie występy na festiwalach takich jak Coachella, Lollapalooza i Bonnaroo, oraz koncerty na jednej scenie z The Rolling Stones.

Wyjątkowe występy i statystyki

KALEO zgromadził do tej pory ponad 4 miliardy odtworzeń na całym świecie i zdobył 60 międzynarodowych certyfikatów. Zespół nieustannie eksploruje nowe dźwięki i emocje, co słychać w ich utworach takich jak „Lonely Cowboy” z 2024 roku. Utwór ten, zaprezentowany pierwotnie na wyprzedanym koncercie w The Grand Ole Opry w 2022 roku, zdobył dodatkowe uznanie po spektakularnym wykonaniu w Koloseum w Rzymie, oddając hołd muzycznemu geniuszowi Ennio Morricone.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!