Dawid Podsiadło 2024: Rekordowa trasa, niezapomniane widowisko! | zdjęcia

Zakończona w Chorzowie trasa stadionowa Dawida Podsiadło 2024 przejdzie do historii polskiej muzyki jako wydarzenie bezprecedensowe. Była to pierwsza w Polsce trasa tego rodzaju, zorganizowana przez rodzimego artystę, która zgromadziła łącznie pół miliona widzów. Tego rodzaju widowisko mogliśmy wcześniej oglądać jedynie podczas koncertów światowych gwiazd, takich jak Ed Sheeran.

Trasa składała się z siedmiu koncertów odbywających się na czterech stadionach, które wypełniły się po brzegi entuzjastycznymi fanami. Jubileuszowa trasa z okazji 10-lecia kariery scenicznej Dawida Podsiadło rozpoczęła się na Polsat Plus Arenie, następnie zawitała na Tarczyński Arenę i Enea Stadion, by zakończyć się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. To właśnie tam Dawid Podsiadło zgromadził rekordową publiczność – po 88,5 tys. uczestników każdego dnia.

Niebywałe wrażenie na publiczności zrobiła przede wszystkim scena, która była konstrukcją 360 stopni, obrotową, usytuowaną pośrodku stadionu. Efekty specjalne, w tym latające delfiny i wieloryby, a także potężna ilość ognia i fajerwerków, wzbogacały występ, czyniąc go niezapomnianym widowiskiem.

Organizacja takiego wydarzenia wymagała olbrzymiego nakładu pracy i zasobów. Przygotowania obejmowały transport 54 tirów sprzętu, 34 kilometry okablowania prądowego oraz blisko tyle samo okablowania sygnałowego. Ponadto, wykorzystano 1740 metrów kwadratowych ekranów LED i 578 głośników, co razem ważyło 117 ton. Przy każdym koncercie pracowało ponad 1500 osób, co świadczy o ogromnym rozmachu tego przedsięwzięcia.

Trasa stadionowa Dawida Podsiadło to bezdyskusyjnie największe tego typu przedsięwzięcie w historii branży muzycznej w Polsce i jedno z największych w Europie. Jest to wyjątkowo duże wyzwanie pod względem logistycznym i organizacyjnym. Z uwagi na harmonogram prac – kiedy Dawid wchodzi na scenę w jednym mieście, my jesteśmy już w trakcie budowy drugiego setu konstrukcji w kolejnym. To ogromna skala.

mówił o trasie Michał Fałat, producent trasy i prezes agencji East Eventz. 

Podczas trasy na scenie pojawili się również wspaniali goście, tacy jak Monika Brodka, Edyta Bartosiewicz, Ralph Kamiński, Kaśka Sochacka, Artur Rojek, Kortez, Daria Zawiałow i Vito Bambino. Ich występy dodatkowo wzbogaciły to wyjątkowe wydarzenie.

Tegoroczna trasa stadionowa Dawida Podsiadło okazała się niesamowitym sukcesem, nie tylko pod względem frekwencji, ale także pod względem artystycznym i technicznym. Dawid Podsiadło po raz kolejny udowodnił swoją niezachwianą pozycję na polskim rynku muzycznym, prezentując widowisko na światowym poziomie.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!