Już wkrótce w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze pojawi się nowy wymiar rozrywki. Użycie najnowszej technologii da możliwość m.in. wizualizacji lotu na smoku podczas przejażdżki rollercoasterem.
Agencja Reklamowa Bogaczewicz zajmuje się wykonaniem projektu wdrożenia wirtualnej rzeczywistości połączonej z doznaniami jakie daje jazda rollercoasterem. Jest to możliwe dzięki pojawieniu się na rynku okularów, które dają możliwość przeniesienia się do rzeczywistości wirtualnej.
Dzięki zainstalowanym w okularach czujnikom wykonując obroty głowy automatycznie możemy nie tylko przenieść się w wirtualny świat, ale ponadto oglądać go w promieniu 360°.
Prace nad tym projektem zostały podzielone na dwa etapy, z których pierwszym było zaprojektowanie wirtualnej rzeczywistości, w której mają poruszać się rollercoastery. Natomiast drugi z nich to wykonanie urządzeń umożliwiających synchronizację jazdy rollercoasterem z animacją.
Zostało przygotowanych 6 animacji – po dwa dla każdego z rollercoasterów. Dla Energusia wizyta w pokoju dziecięcym wypełnionym rozmaitymi przedmiotami – wiszącymi dziecięcymi samolocikami, gigantycznymi kredkami czy też zabawkami. Druga animacja to Czarodziejska Kraina, która wprowadza widza w czarodziejski baśniowy klimat – będzie można spotkać tam animowanych bohaterów.
Rollercoaster Dragon da nam możliwość lotu na smoku – podczas jazdy można zobaczyć lewitujące skały na których rosną drzewa, wodospady, statek czy latający balon. Jest też możliwość wybrania drugiej animacji inspirowanej przygodami Indiana Jonesa. Atrakcyjne będzie lot obok skał, lecących kamieni wzdłuż przejazdu kolejki czy lecących w naszym kierunku strzał.
Mayan, trzeci z rollercoasterów, umożliwi przeżycie kosmicznego lotu. Począwszy od stacji kosmicznej, następnie wokół satelitów oraz lewitujących wymarłych gwiazd. Alternatywą będzie przejazd torem Formuły 1, podczas którego czekają nas przyśpieszenia, obroty, przejazdy do góry nogami. Zobaczymy też wiernie odwzorowaną architekturę toru z widownią i innymi budynkami.
Całość projektu to wytężony okres pracy kilkunastu grafików i programistów przez okres około 6 miesięcy. W animacjach wirtualnej rzeczywistości można obejrzeć ponad 250 różnych obiektów, w tym kilkadziesiąt ruchomych. Na dzień dzisiejszy będzie to pierwsze na świecie tego typu rozwiązanie wprowadzane w Parkach Rozrywki.
Krystian Kojder
Rzecznik prasowy Parku Rozrywki Energylandia