W zabrzańskim szpitalu noworodkom rozdano misie

Misie wręczane dzieciom urodzonym w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu stały się prawdziwym przebojem. Są nie tylko przytulanką dla najmłodszych, ale też pamiątką pięknych dni porodu dla rodziców.

Pomysł wyprodukowania i następnie wręczania maskotek dzieciom urodzonym w Zabrzu pojawił się jeszcze w 2014 roku. Przygotowując się do uroczystego otwarcia Centrum zastanawialiśmy się, jak dodatkowo umilić pobyt w Centrum i sprawić, by na długo pozostał w pamięci rodzących u nas mam. Wspólnie z prezydent Zabrza panią Małgorzatą Mańką-Szulik wpadliśmy na pomysł wyprodukowania  misiów z napisem „Urodziłem się w Zabrzu”. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, misie od razu stały się przebojem wspomina dr n. med. Mariusz Wójtowicz, prezes Szpitala Miejskiego w Zabrzu.

Spora w tym zasługa Natalii Kmiecik, która zaprojektowała szpitalne maskotki. To było artystyczne wyzwanie, ale i miła odmiana od codziennych obowiązków zawodowych. Chciałam stworzyć projekt unikalny, ale przede wszystkim ładny. I chyba się udało. To miłe, że misie cieszą się taką popularnością mówi autorka projektu, na co dzień zajmująca się marketingiem w Szpitalu Miejskim w Zabrzu.

Misie są nie tylko ładne, ale i praktyczne. Każdy miś ma na plecach małą kieszonkę, w której rodzice mogą umieścić np. opaskę ze szpitala lub inny ważny dla nich drobiazg przypominający im ten jeden z najważniejszych momentów w życiu. Pluszaki wykonane są ze specjalnego antyalergicznego materiału. Mają odpowiednie atesty, są w pełni bezpieczne dla noworodków.

Maskotkę dostaje każde dziecko urodzone w Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu. Jeśli przypadkiem tak się zdarzyło, że któryś z maluchów misia nie dostał, prosimy o informację. Nadrobimy to, miś z pewnością trafi do maluszka zapewnia Natalia Kmiecik.

Na profilu Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w serwisie Facebook (www.facebook.com/CZKID/posts/591694147647992) jest cała galeria zdjęć maluchów urodzonych w Centrum wraz z misiami. Wiele z nich zawiera dodatkowe komentarze. Każda mama może wysłać tam zdjęcie swojej pociechy z misiem – zostanie na pewno opublikowane.

 

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!