Akcja Adaptacja – adaptacja kin studyjnych

Kina jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych dziedzin kultury. Większość ludzi wybiera jednak komercyjne multipleksy, nieświadomie odrzucając barwny repertuar kin studyjnych. Cztery żywieckie licealistki postanowiły temu zaradzić.

 Łatwy dostęp do multipleksów jest chyba ich najlepszą reklamą, a uniwersalność, którą oferują klientom, sprawia, że podczas seansów sale są pełne. Taka forma rozrywki nie wymaga dużego zaangażowania – jest prosta i dla każdego. Ale kiedy do słowa „kino” doda się określenie „studyjne” albo „niezależne”, seans zaczyna kojarzyć się najczęściej ze spotkaniem ludzi wyżyn kulturalnych. A to tylko kolejny błędny stereotyp. To właśnie ta myśl pchnęła do działania cztery uczennice.

 Zwolnieni z Teorii to olimpiada, której uczestnicy mają za zadanie zrealizować projekt społeczny. Zauważenie problemu coraz częściej znikających z polskiej mapy kin studyjnych było bodźcem, dzięki któremu pomysł na Akcję Adpatację powstał sam. Coś, co z początku wydało się być zadaniem niemożliwym, z entuzjazmem zaczęto wcielać w życie. Rozpoczęło się od prowadzenia fanpage’a na Facebooku, gdzie regularnie umieszczane są posty z ciekawymi propozycjami filmowymi. Nieco później pojawiła się idea rozbudowanego reportażu o polskich kinach studyjnych, co skłoniło licealistki do kilku podróży w celu zwiedzenia tych placówek. Ale ekipa Akcji Adpatacji nie poprzestała na tym działaniu. Wkrótce, bo  15.02.2016r. o godz. 18.00 w klubokawiarni Aquarium w Bielsku-Białej odbędzie się spotkanie pt.: Film od Kuchni. Będzie ono luźną pogadanką o kinie i procesie tworzenia filmu, a  udział w nim weźmie specjalny gość – dziennikarz oraz twórca filmu i książki o ks. Józefie Tischnerze, Szymon J. Wróbel. Akcja Adaptacja już teraz serdecznie zaprasza na to wydarzenie!

Więcej o projekcie i jego twórcach na:

www.facebook.com/AkcjaAdaptacja

Plakat wydarzenia

Zdjęcie członków zespołu 1

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!