Festiwal Filmowy Cropp Kultowe

Już w maju w Katowicach będziemy mieli okazję zobaczyć rozmaite filmy z różnych okresów, zarówno te mainstreamowe jak i niszowe. Organizatorzy zamierzają skupić się na filmach, które mimo upływu czasu nadal nadal ujmują swoją bezkompromisowością i szczerością.

Osiemnasta edycja Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe odbędzie się w dniach 15 – 24 maja 2015 r. w Katowicach. Projekcje będą się odbywać w kinach, klubach i na wolnym powietrzu. Część projekcji będzie płatna, a część darmowa. Istnieje możliwość zakupu karnetu, który umożliwia wstęp na wszystkie pokazy filmowe.

 

Poniżej zapowiedź tegorocznego festiwalu:

Interesuje nas kino w całej żywotności, różnorodności i przewrotności, w dobrej i złej formie. Tak samo szanujemy przeboje mainstreamowe, jak kameralne produkcje niszowe. Sięgamy po filmy z różnych czasów i z różnych półek, zrealizowane przez uznanych mistrzów i pozbawionych talentu zapaleńców. Nie bawią nas ugrzecznione agitki robione na doraźne potrzeby, ale filmy, które opierają się upływowi czasu i po latach nadal ujmują swoją szczerością i nierzadko bezkompromisowością. W kinie poszukujemy przede wszystkim emocji i chcemy, żeby podczas Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe udzielały się one również Wam.

 

Więcej szczegółów ma zostać opublikowanych wkrótce, a informacje można znaleźć na stornie na stronę wydarzenia na Facebooku oraz stronę internetową festiwalu.

plakat_croppkultowe

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!