Skorzystaj z bezpłatnych badań i porad zdrowotnych w Agorze Bytom

20 października galeria handlowa Agora Bytom zaprasza na bezpłatne badania profilaktyczne, porady zdrowotne i kosmetyczne, a także promocję zdrowej żywności w ramach 10. edycji ,,Śląskiej Jesieni ze Zdrowiem’’. Początek o godz. 10.00. Wstęp wolny.

„Śląska Jesień ze Zdrowiem” to wyjątkowe wydarzenie, mające na celu promowanie zdrowego trybu życia. Poprzednie edycje okazały się dużym sukcesem, dlatego impreza powraca do Agory Bytom.

20 października (w godz. 10.00-14.00) klienci skorzystają z bezpłatnych badań i porad. Ważnym tematem wydarzenia będzie profilaktyka nowotworowa. W ten sposób organizatorzy zwrócą uwagę na rosnący problem zachorowań na raka w Polsce. Uczestnicy okażą również znak solidarności z chorymi i ich rodzinami, wypuszczając balony do nieba.

Możliwości zadbania o zdrowie będzie wiele. Klienci będą mogli skorzystać z wybranych badań diagnostycznych, m.in. pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Warto poddać się badaniu, ponieważ nadciśnienie to jedna z częściej występujących chorób na świecie. Nieleczone może prowadzić do wielu zaburzeń układu sercowo-naczyniowego. Eksperci wykonają również dopplerowskie badanie przepływu krwi w naczyniach tętniczych (wykrywa nawet drobne ich schorzenia).

Na miejscu będzie można zbadać stężenie tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Wynik pozwala uświadomić, jaki wpływ na organizm ma palenie papierosów. Dostępna będzie bezpłatna spirometria. To bezbolesne badanie trwa kilka minut i pozwala ocenić pojemność płuc. W Agorze Bytom będzie można ponadto komputerowo zbadać wzrok.

Z kolei testy z udziałem  narko- i alkogogli pokażą, jak groźne jest prowadzenie pojazdów pod wpływem używek. Nie zabraknie atrakcji związanych z urodą i aktualnymi trendami w modzie i makijażu. Będzie można zrobić make-up, zasięgnąć konsultacji dermokosmetycznych, skorzystać z relaksującego masażu dłoni, a nawet porady brafitterskiej.

Dodatkowo, przy specjalnych stoiskach, uczestnicy spróbują naturalnych miodów
i zdrowej żywności. Skorzystają również ze wskazówek dotyczących racjonalnego odżywiania, które jest kluczem do dobrego samopoczucia. Na tym nie koniec atrakcji. Każdy będzie mógł wykonać analizę składu ciała. Pokazuje ona jego podział na masę tłuszczową (masa tkanki tłuszczowej) i masę beztłuszczową (masa mięśni, wody i kości).

Poza tym można liczyć na rabaty. Produkty z oferty wybranych najemców Agory Bytom będzie można kupić do 35% taniej. Uczestnicy otrzymają również drobne prezenty, między innymi bezpłatne wejściówki na siłownię, vouchery zniżkowe czy gadżety.

– „Śląska Jesień ze Zdrowiem” na stałe wpisała się do kalendarza Agory Bytom. Cieszymy się, że każda kolejna edycja cieszy się rosnącym zainteresowaniem naszych klientów. To pokazuje, że takie inicjatywy mają sens i są potrzebne – mówi Hanna Petters, dyrektor Agory Bytom. – Jestem przekonana, że każdy znajdzie coś dla siebie, również dzieci, dla których przewidzieliśmy dodatkowe atrakcje – dodaje.

„Śląska Jesień ze Zdrowiem” jest autorskim pomysłem posłanki Barbary Dziuk, która wraz z Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Bytomiu jest organizatorem wydarzenia.

Agora Bytom to multigaleria w centrum Bytomia. Na prawie 57 tys. mkw. mieści się 120 sklepów oraz punktów usługowych, klub fitness, centrum rozrywki, kino i sala widowiskowa. Właścicielem obiektu jest norweska spółka Borgestad ASA, a zarządzaniem galerią zajmuje się spółka Idea Property & Asset Management.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!