Krystian Lupa w Katowicach

Polifonie Literackie to cykl spotkań i dyskusji z udziałem najważniejszych postaci polskiej kultury. Kolejnym gościem będzie Krystian Lupa – polski reżyser teatralny, scenograf, grafik, dramaturg, tłumacz oraz pedagog.

Nie wspominając Krystiana Lupy bardzo trudno mówić o polskim współczesnym teatrze. Można go nazwać jednym z jego ojców-założycieli. Lupa jest jednym z najważniejszych artystów w naszym kraju – oryginalnym, inteligentnym, krytycznym, otwartym na zmiany i ciągłe poszukiwanie nowego języka artystycznego. Lupa od lat jest wykładowcą w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, asystentury odbyli u niego prawie wszyscy ważni reżyserzy, którzy następnie w swojej twórczości bądź nawiązywali do jego teatru, bądź się z nim kłócili, ale zawsze traktowali go jako istotny punkt odniesienia – zaznacza Katarzyna Niedurny, krytyczka teatralna, prowadząca spotkanie.

Spotkanie odbędzie się 2 lutego 2018 roku (piątek) o godzinie 17.00 w siedzibie Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach  przy ulicy Teatralnej 4 w Katowicach.

Wstęp wolny!

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!