W Energylandii znowu zabrzmi dobra muzyka – Giganci Sceny Festival już za kilka dni

Można już śmiało powiedzieć, że Energylandia stała się lokalną stolicą festiwalów. Giganci Sceny Festival to już piąty festiwal w Zatorze w tym roku, a na zakończenie wakacji odbędzie się jeszcze jeden.

Już 14 sierpnia na scenie Parku Rozrywki Energylandia wystąpią legendarne zespoły, które nie znikają ze sceny już od wielu lat – Lady Pank, Kombii, Bajm i Beata Kozidrak oraz zespół Dżem. Zatem tego wieczora będzie można usłyszeć największe popowe i rockowe hity, które wielokrotnie królowały na listach przebojów.

Chyba każdy zna grupę Lady Pank – zasłynęli oni przebojami takimi jak Mniej niż zero czy Kryzysowa narzeczona. Wydali 20 albumów oraz dziesiątki singli dzięki czemu na stałe zapisali się w historii rocka. Warto tu przytoczyć ciekawostkę, że nazwa zespołu wzięła się od ich pierwszej piosenki z 1981 r. – Mała Lady Pank.

Zespół Bajm – no właśnie… Skąd się wzięła jego nazwa? Wystarczy spojrzeć na pierwsze litery imion jego założycieli : Beata Kozidrak, Andrzej Piertras, Jarosław Kozidrak, Marek Winiarski. Twórczość zespołu była wielokrotnie nagradzana, sprzedali ogromną ilość płyt, a ich koncerty zawsze przyciągają tłumy fanów. Ich single, które osiągały szczyty list przebojów to m.in. Ta sama chwila, Biała armia czy też Krótka historia.

Dżem – tego zespołu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To autorzy hitów takich jak Wehikuł czasu, Sen o Victorii czy Whisky. Sukces odniosła już pierwsza płyta zespołu – wydany w 1985 r. album „Cegła”. Do 1994 r. wokalistą zespołu był Ryszard Riedel, po śmierci zastąpił go Jacek Dewódzki, a obecnie nowym wokalistą jest Maciej Balcar.

Zespół, którego przeboje cała Polska nuci po dziś dzień to na pewno Kombii na czele z Grzegorzem Skawińskim i Waldemarem Tkaczykiem. Formacja zasłynęła m.in. przebojem Black and White, Nasze randes-vous, ale warto przytoczyć także nowsze produkcje – Gdzie jesteś dziś i Kolory tańczą w twoich oczach.

 

W czasie trwania festiwalu będzie można za darmo korzystać ze wszystkich atrakcji Parku Rozrywki Energylandia. Obecnie bilety kosztują 89 zł (III pula) – to o 10 zł mniej niż normalny bilet do Energylandii! Osoby zainteresowane biletami VIP mogą je nabyć w cenie 600 zł, a obejmują one dostęp do Parku już od momentu otwarcia, w czasie trwania koncertów specjalnie wydzieloną strefę VIP z cateringiem oraz barkiem w cenie oraz wieloma innymi dodatkami. Wejściówki można zakupić przez stronę internetową organizatora, na TicketPro i eBilet.pl. W dniu festiwalu bilety będzie można zakupić w kasach w cenie 129 zł.

FB-Cover_GS

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!