Matka z dzieckiem też może ćwiczyć!

Od przyszłego tygodnia zaczynają się bezpłatne zajęcia fitness dla mam z dzieckiem w wózku. BuggyGym, bo tak właśnie nazywa się ta forma aktywności, będzie odbywał się w katowickich parkach.

Ten cykl darmowych spotkań to świetna okazja dla mam, żeby znów poczuć się dobrze w swoim ciele. Ale poprawa kondycji to nie jedyne co może zaoferować trening – to także czas na poznanie nowych ludzi, wymianę doświadczeń macierzyńskich i babskie ploteczki.

Konieczne jest zabranie ze sobą wody, koca lub maty, wygodnego ubrania, sportowych butów i wszystkiego, czego potrzebuje dziecko. Do treningów BuggyGym nie jest konieczny specjalny wózek.

Darmowe zajęcia realizowane są w ramach Funduszu Inicjatyw Społecznych wg poniższego harmonogramu:

  • 09.09 – Park Śląski o godz. 11:00
  • 15.09 – Park Kościuszki o godz. 11:00
  • 24.09 – Dolina Trzech Stawów o godz. 11:00
  • 30.09 – Park Śląski o godz. 11:00
  • 06.10 – Park Kościuszki o godz. 11:00
  • 16.10 – Dolina Trzech Stawów o godz. 10:00
  • 23.10 – Park Kościuszki o godz. 10:00
  • 30.10 – Dolina Trzech Stawów o godz. 10:00

 

Czym jest buggygym?

Nazwa pochodzi od angielskiego słowa Buggy oznaczającego wózek. W dużym uproszczeniu, to forma aktywności fitness dla rodzica z małym dzieckiem. W czasie treningu, który odbywa się na świeżym powietrzu, wykonywane są ćwiczenia z wózkiem, o charakterze aerobowym, wzmacniającym, kształtującym i rozciągającym. A w wózku smacznie sobie śpi lub z zaciekawieniem rozgląda się po świecie Maleństwo. Mama nie musi zatem kombinować jak wyrwać się z domu na fitness i kto może zająć się Maleństwem w czasie jej nieobecności, bo Dzidziusia może mieć cały czas przy sobie 🙂 Taka forma spędzania czasu umożliwi im „wyjście do ludzi”, poznanie innych mam, porozmawianie z kimś dorosłym 😉 A że regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie, nikogo chyba przekonywać nie musimy 🙂

Źródło: buggygym.pl

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!