Bogdanka LUK Lublin rozpoczęła sezon | zdjęcia

W dniach 14-15 października w Lublinie odbył się turniej Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza, a 20 października Bogdanka LUK Lublin rozegrała mecz z Enea Czarni Radom.

Bogdanka Volley Cup (14-15.10.2023)

Zmagania w hali Globus były dla zawodników z PlusLigi ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się rozgrywkami, ale jednocześnie wydarzeniem, którego głównym celem przyświecającym organizatorom jest uhonorowanie pamięci i sportowego dorobku najwybitniejszego siatkarza wszech czasów – złotego medalisty olimpijskiego, mistrza świata, pięciokrotnego wicemistrza Europy, zdobywcy klubowego Pucharu Europy, honorowego obywatela Lublina i honorowego ambasadora województwa lubelskiego. Biorąc pod uwagę bardzo pochlebne opinie uczestniczących drużyn i kibiców, ten cel udało się zrealizować. W sobotę oraz w niedzielę ponad dwa i pół tysiąca kibiców dopingowało w lubelskiej hali Globus siatkarzy rywalizujących w Bogdanka Volley Cup.


W sobotę 13.10.2023 na pierwszy rzut zmierzyli się:
LUK Lublin – Asecco Resovia.
Drużyna gospodarzy rozgromiła gości w doskonałym stylu. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 (25:19, 25:21, 31:29)
Drugi mecz rozgrywał się między Jastrzębskim Węglem a Farmitalia Catania. Tym razem lepsza okazała się być włoska drużyna- Mecz zakończył się wynikiem 0:3 (19:25, 23:25, 24:26)

W niedzielnym finale 15.10.2023 gospodarze Bogdanka LUK Lublin przegrali z włoską ekipą Saturnia Katania 0:3 (22:25, 23:25, 26:28).

W starciu o trzecie miejsce Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię Rzeszów 1:3 (18:25, 23:25, 25:19, 18:25)
Dodatkowo Podczas finału Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zostały wręczone indywidualne nagrody Wśród naszych siatkarzy zostali wyróżnieni:
Tobias Brand – najlepszy przyjmujący
Damian Hudzik – najlepszy środkowy
Maksym Kędzierski – najlepszy libero
Mateusz Malinowski – najlepszy atakujący
Gratulacje Panowie!

Podsumowując – to było fantastyczne wspomnienie legendy polskiej siatkówki. Bogdanka Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza zgromadził tysiące kibiców w lubelskiej hali Globus, zachwycił uczestników i fanów oprawą oraz poziomem organizacji.

Bogdanka LUK Lublin – Enea Czarni Radom (20.10.2023)

W piątkowy wieczór siatkarze Bogdanki LUK Lublin rozegrali niezwykle udany mecz przeciwko drużynie Enea Czarni Radom, zwyciężając imponująco 3:0. Ten znaczący triumf był dla lubelskiego zespołu nie tylko pierwszym spotkaniem sezonu, ale także pierwszym krokiem w kierunku ich ambitnego celu – awansu do play-offów.

Po zakończeniu poprzedniego sezonu, prezes klubu wyraził swoje jasne oczekiwania – zespół ma skupić się na maksymalnym zaangażowaniu i osiągnięciu jak najlepszego rezultatu. Teraz, po pierwszym meczu, można śmiało powiedzieć, że siatkarze z Lublina w pełni realizują założone cele. Mecz rozpoczął się od zaciętej walki, w której obie drużyny prezentowały wysoki poziom techniczny i determinację. Jednak to siatkarze z Lublina od pierwszego seta narzucili swoje tempo i zdominowali rywali.

Zespołowość, precyzja i doskonałe przygotowanie taktyczne były widoczne na każdym etapie gry, co pozwoliło lubelskiej drużynie zdobyć przewagę i kontrolować przebieg spotkania. Siatkarze Bogdanki LUK Lublin, pod wodzą doświadczonego trenera, wykazali się wyjątkową determinacją i profesjonalizmem. Wieloletnie doświadczenie prezentowane przez zawodników sprawiło, że każdy ruch był przemyślany i precyzyjny. Ich wysoka jakość gry była efektem ciężkiej pracy na treningach oraz dążenia do doskonałości, czego owocem była znakomita koordynacja i zgranie całej drużyny.

Warto również podkreślić, że atmosfera w hali była niesamowita. Kibice, którzy licznie przybyli, stanowili dodatkową motywację dla siatkarzy, dopingując ich na każdym kroku. Ich entuzjazm i wsparcie sprawiły, że siatkarze czuli się jak w domu, co przekładało się na ich pewność siebie i determinację.

Po zwycięstwie nad Enea Czarni Radom, siatkarze Bogdanki LUK Lublin z pewnością nabrali jeszcze większej pewności siebie i wiary w osiągnięcie swojego celu – awansu do play-offów. Ich determinacja, talent i zgranie są obiecującymi oznakami przyszłego sukcesu. Klub i jego prezes mają pełne prawo być dumni z drużyny, która tak zdecydowanie rozpoczęła sezon Plusligi i wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród kibiców. Nadchodzące spotkania będą świadectwem zaangażowania i ciężkiej pracy całego zespołu, który bez wątpienia stanie na wysokości zadania, pogłębiając swoje umiejętności i kontynuując swoją imponującą grę.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!