Colours of Ostrava 2024: Lenny Kravitz, Sam Smith, Zara Larsson, Sean Paul, Queens of the Stone Age James Blake i więcej

W najnowszej odsłonie czeskiego festiwalu „Colours of Ostrava”, który słynie z unikalnej atmosfery i różnorodności gatunków muzycznych, organizatorzy przeszli samych siebie, prezentując lineup, który z pewnością przyciągnie miłośników muzyki z całego świata. Lista gwiazd błyszczy nazwiskami artystów znanych z najważniejszych światowych scen i festiwali.

Bilety na festiwal można kupić na Colours.pl

Zara Larsson, szwedzka sensacja popowa, której przeboje takie jak „Lush Life” i „Never Forget You” opanowały międzynarodowe listy przebojów, przywiezie do Ostravy skandynawski chłód połączony z gorącym popowym bitem. Sean Paul, jamajski mistrz dancehallu, zagwarantuje, że publiczność nie będzie stała w miejscu, serwując rytmy, które zapewniły mu światową sławę. Natomiast amerykański duet Sofi Tukker, znany z elektropopowych hymnów i energetycznych występów live, z pewnością zatrzęsie sceną festiwalową swoim charakterystycznym brzmieniem.

Sobota obiecuje być prawdziwym mash-upem muzycznych stylów, gdzie dokonają się niezapomniane występy. James Blake, z jego emocjonalnym, minimalistycznym podejściem do elektroniki, wprowadzi publiczność w stan głębokiej introspekcji. Dennis Lloyd, którego magnetyczny głos i przejmujące teksty podbiły serca słuchaczy, obiecuje występ pełen pasji. Natomiast Bixiga 70 przeniesie festiwalowiczów w gorące rytmy Brazylii, z muzyczną mieszanką afrobeatu, jazzu i funk. Nie można również przejść obojętnie obok występu Emilíany Torrini, której eteryczny głos kojarzony jest z epicką muzyką z „Władcy Pierścieni”. A prawdziwi koneserzy elektronicznych dźwięków będą się mogli zgubić w psychodelicznych brzmieniach i wizualizacjach znanych z występów Infected Mushroom.

Ale „Colours of Ostrava” to nie tylko sobota. Wcześniejsze dni festiwalu również obfitują w muzykalne doznania. Queens of the Stone Age zaskoczą swoim ciężkim rockowym brzmieniem, Sam Smith rozczuli popową liryzmem, a Lenny Kravitz, wszechstronny artysta o rockowym sercu, zagwarantuje, że jego występ pozostanie w pamięci na długo.

Czeskie zespoły również mają się czym pochwalić, prezentując ponad 30 kolektywów, które są dowodem na bogactwo i różnorodność lokalnej sceny muzycznej. Organizatorzy z dumą stawiają obok siebie nazwiska międzynarodowych gwiazd i talentów z kraju, tworząc mozaikę dźwięków na siedmiu różnych scenach.

Zlata Holušová, dyrektorka artystyczna festiwalu, podkreśla wartość muzyczną wydarzenia, wspominając o licznych wyróżnieniach: „Uważam, że stworzyliśmy naprawdę mocny skład, czego dowodem jest 19 nagród Grammy i 68 nominacji do tej nagrody muzycznej, które nasi wykonawcy mają na swoim koncie„. To świadczy o międzynarodowym uznaniu artystów, które stanowi gwarancję najwyższej jakości oferowanej publiczności podczas „Colours of Ostrava”.

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!