Bicie rekordu Guinessa w przejeździe Alfa Romeo

Na początku maja Alfisti z Górnego Śląska organizują największy Alfa-korek w Polsce… a raczej na świecie! Celem spotkania jest pobicie rekordu Guinnessa w najdłuższej kolumnie pojazdów marki Alfa Romeo

Poprzedni rekord należy do klubu Alfa Romeo Gadjah Krasu ze Słowenii i wynosi 526 pojazdów. Został on ustanowiony w maju 2012 roku. Alfisti z Górnego Śląska w roku 105 – lecia marki Alfa Romeo postanowili pobić ten rekord. Na dzisiaj (koniec marca) na wydarzenie zgłosiło się ponad 1100 pojazdów!

„Spotkanie zrzesza społeczność polskich Alfisti ze wszystkich klubów. Zapowiedziały się już osoby z całej Polski. Spodziewamy się również dużej ilości gości z zagranicy, z różnych klubów Alfa Romeo z Europy. Specjalnie chcemy wyeksponować najciekawsze pojazdy. Pewna część parkingu będzie wydzielona dla klasyków i aut nietypowych. Jak duża? Tyle ile będzie potrzeba. Miejsca nie zabraknie.” – zapowiada Robert Łabudzki, jeden z organizatorów spotkania.

Zbiórka 1 maja 2015 r. od godziny 7:30 na parkingu przy CH Europa Centralna w Gliwicach. Bicie rekordu jest zaplanowane na godzinę 13. Aktualne informacje znajdziecie na stronie organizatorów oraz wydarzeniu na Facebook’u.

plakat_bicierek

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!