Koncert Pieśni Żydowskich – Anashim

22 maja (piątek) na dużej senie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej wystąpi Marta Gzowska-Sawicka z formacją Anashim, którzy zaprezentują nam najpiękniejsze pieśni żydowskie z debiutanckiej płyty pt.”Sekretny ogród”, wyróżnionej tytułem laureata w ubiegłorocznym konkursie Radiowej Trójki „NOWA TRADYCJA”.

Na czele zespołu stoi znana z wyjątkowych ról w teatrze Polskim, charyzmatyczna wokalistka Marta Gzowska-Sawicka, której towarzyszą nadzwyczajni muzycy:Wojciech Golec (akordeon), Krzysztof Maciejowski (skrzypce),Eugeniusz Kubat (kontrabas) Marcin Żupański (klarnet bas., saksofon, flet).

csm_Sekretny_Ogród_Marta_Gzowska-Sawicka__1__3526350976

Pomysłodawcą projektu „Sekretny Ogród” jest Marta Gzowska-Sawicka, która po wieloletniej fascynacji kulturą żydowska postanowiła zebrać muzyków i założyć grupę ANASHIM (Ludzie-אנשים).

Sekretny ogród przenosi nas w podróż po żydowskiej tradycji i różnorodności, za pomocą muzyki oraz od wieków obecnej w żydowskiej kulturze – poezji. Wszystko to dzięki nowej aranżacji tradycyjnych pieśni , które dotychczas wszystkim znane w języku jidysz oraz po hebrajsku, zostały przetłumaczone na język polski. Pozwala to słuchaczowi na nowo odkryć ich magię, a także poznać bliżej tajemnicze, żydowskie dziedzictwo kulturowe.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego odkrywania piękna „Sekretnego Ogrodu” pieśni żydowskich oraz na oficjalną stronę formacji.

 

 

Dziękujemy, że czytasz artykuły na tuPozytywnie.pl 🙂 Bądź zawsze na bieżąco i obserwuj nas na Facebooku!

1 Comment

Add yours

Comments are closed.